531 768 038

Chcesz czuć się bezpiecznie podczas treningu? Sprawdź taping!

30 czerwca 2014
Chcesz czuć się bezpiecznie podczas treningu? Sprawdź taping!

Taping, czyli inaczej plastrowanie, jest coraz popularniejszą metodą fizjoterapeutyczną. Stosowany jest w urazach i przeciążeniach sportowych, różnego rodzaju uszkodzeniach struktur okołostawowych (więzadeł, torebek stawowych itp.) i innych schorzeniach, w których możliwe jest wykorzystanie tego typu techniki.


W tej specyficznej formie terapii używa się specjalnych taśm (tape’ów) o określonych parametrach fizykochemicznych, zbliżonych właściwościami do ludzkiej skóry. Fizjoterapeuta w określony sposób nakleja taśmę (plaster, tape) na okolicę, w której występuje schorzenie. Wykorzystując jedną z sześciu głównych technik Kinesiology Tapingu, terapeuta oddziałuje zarówno na powierzchniowe, jak i na głębokie tkanki organizmu.

Do największych zalet tej metody należy jej bezbolesność i nieinwazyjność. Nie utrudnia ona w żaden sposób wykonywania codziennych czynności. Taśma po przyklejeniu utrzymuje się na skórze przez kilka dni, dzięki czemu nie ma konieczności codziennych wizyt u fizjoterapeuty. Ponadto może być stosowana w każdym wieku, także kobiet w ciąży. Jej użycie daje pacjentowi poczucie większej stabilizacji stawu.

Taping można stosować:
– po kontuzji,
– w trakcie uprawiania sportu, jeżeli chcesz zmniejszyć ryzyko urazu,
– w przypadku krwiaków pourazowych (w tym siniaków),
– na bliznę,
– w przypadku wszelkich obrzęków ze wskazaniem do drenażu limfatycznego (pourazowe, obrzęki nóg w ciąży),
– u kobiet w ciąży w celu zmniejszenia bólu krzyżowo-lędźwiowego i profilaktyki nawałów mlecznych.

Zespół Fizjoterapii
All For Body