531 768 038

3 kroki do zgrabnej pupy!

12 września 2014
3 kroki do zgrabnej pupy!

Kształtne i jędrne pośladki to odwieczne marzenie niejednej kobiety. Jeżeli należysz do tej grupy Pań, która starannie skrywa je pod luźnymi spodniami, to zdecydowanie CZAS TO ZMIENIĆ! Popraw swój komfort, zrób ze swojej pupy swój największy atut. Wystarczy, że wprowadzisz w rutynę treningową 3 poniższe triki, a już po miesiącu będziesz mogła dumnie podkreślać swoje kształty w ulubionych jeansach.

 

1. PRZYSIADY

To niezwykłe ćwiczenie wielostawowe jest podstawą jaką powinnaś systematycznie wykonywać. Co istotne, nie potrzebujesz robić 40 powtórzeń, 10-14 w zupełności wystarczy. Kluczem bowiem jest tu odpowiednie obciążenie! Umieść sztangę na plecach, stań nieco szerzej niż szerokość Twoich bioder, skieruj stopy lekko na zewnątrz, napnij brzuch, weź głęboki wdech i z wydechem odchyl biodra mocno w tył, schodząc najlepiej do kąta 90 stopni. Napinaj mięśnie pośladków przy każdym powtórzeniu.
Mitem jest twierdzenie, iż ciężary sprawią, że zbudujesz masywne uda. Kobiety nie posiadają wystarczającej ilości testosteronu, stąd też nie ma mowy o przyrostach mięśni poprzez wykonywanie przysiadów.Niepodważalnym faktem natomiast jest to, że duże partie mięśniowe potrzebują większego obciążenia.

 

 

 

 

2. Nie wybieraj dróg na skróty!

Za każdym razem, gdy masz okazję, wybierz schody zamiast windy. Nawet jeśli trafisz na schody ruchome zadbaj, by nie tracić na nich czasu bezczynnie stojąc. Alternatywą będzie wchodzenie na dużą skrzynię, bosu, czy też wyskoki na step.

Wybierasz się w weekend na rower – znajdź trasę wzbogaconą o kilka wzniesień. Nachylenie dodaje niesamowity opór, ustawiając nasze ciało pod takim kątem, który najlepiej stymuluje mięśnie pośladków. Co więcej, ten rodzaj wysiłku korzystnie wpływa na spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z całego ciała.

 

3. Wykroki

Chwyć w ręce hantle ok 6-8kg i wykonaj wykrok w przód. Wykrok powinien być na tyle duży, by kolano nogi znajdującej się z przodu, nie wychodziło poza linię palców. Odchyl lekko biodro w tył i wytrzymaj w pozycji kilka sekund. Wykonaj 10 powtórzeń na jedną stronę, po czym zmień nogę. Najlepszy efekt uzyskasz dokładając do każdej serii po 10 pulsowań w miejscu na stronę. Nie bój się pieczenia w udach, to idealny moment by zrobić ćwiczenie ponownie.

 

 

 

 

 

Przestań marzyć, zacznij działać. Te 3 proste ćwiczenia nie zabiorą Ci więcej niż kilkanaście minut w ciągu całego dnia. Oczywiście nie obejdzie się również bez czystej diety. Zrezygnuj całkowicie z fast-foodów,  słodzonych napojów oraz słodyczy. Te pierwsze zawierają niebezpieczne tłuszcze trans, kolejne natomiast sam cukier, który organizm odłoży w postaci dodatkowej tkanki tłuszczowej.

 

Dominika Gleń
trener personalny w All For Body